Ten producent popularny w PL (głównie ze względu na tanie i wymagające licencji radiowej modele Baofeng UV-82, czy UV-5R), oferuje ciekawe krótkofalówki PMR 446Mhz. Poniżej przedstawiam wybrane modele.

BAOFENG BF-T17 ⬅️

Ten model posiada 16 kanałów (w sumie 99), zasilanie akumulatorem i ma port ładowania mikro usb, a to oznacza, że można go ładować każdą ładowarką. Jest niewielki i poręczny. Obsługuje pełen zestaw tonów CTCSS i DCS. Poza tym można go programować na komputerze, nieco podkręcając parametry. Z wad – posiada krótka antenę i mniejszy zasięg w mieście od F22 (przy 0.5W).

BAOFENG BF-F22 ⬅️

Ten model posiada 16 kanałów, zasilanie bateriami 3xAA lub aku i ma port ładowania usb-c, a to oznacza, że można go ładować każdą ładowarką. Obsługuje pełen zestaw tonów CTCSS i DCS Jest odporny na zachlapanie. Ma całkiem sporą antenę. Zaleta to niska cena na Ali.

krótkofalówka walkie talkie PMR 446MHz baofeng f25

BAOFENG BF-F25 ⬅️

Ten model jest identyczny funkcjonalnie jak F22 tylko w inne obudowie.

BAOFENG BF-T18

Model posiada podwójny PTT, 16 kanałów + tony 50 CTCSS/105 DCS, zasilanie dedykowanym akumulatorem i ma port ładowania usb-c, a to oznacza, że można go ładować każdą ładowarką. Jest odporny na zachlapanie.

BAOFENG BF-T6 Panda (zakazany przez UKE)

To model bardziej dla dzieci. Mały, prosty. Ma 8 kanałów (choć nie wykluczone, że da się zaprogramować na 16) oraz 38 tonów CTCSS, zasilanie dedykowanym akumulatorem. Zaletą jest cena.

BAOFENG BF-T1

Ten model posiada wyświetlacz z częstotliwością i nr 16 kanałów + tony 50 CTCSS/105 DCS, zasilanie dedykowanym akumulatorem. Można go zaprogramować w Chirp na 16, lub wielokrotność, kanałów. Ma dedykowany przycisk SOS.

BAOFENG BF-88ST Pro

To model „pro”, ma 16 kanałów + tony 50 CTCSS/105 DCS, alarmy, nasłuch dwóch kanałów, dedykowany akumulator, ładowanie w podstawce, ale z USB czyli każdej ładowarki od telefonu. Niewątpliwa zaleta to okazała antena.

BAOFENG BF-T12

Ten model ma 16 kanałów z możliwością ich zwielokrotnienia aż do 99 za pomocą dedykowanego oprogramowania, squelch, tony 50 CTCSS/105 DCS, akumulator dedykowany, ładowanie usb, okazała antena.
Wada – malutki wyświetlacz.

Pytania? Zapraszam na rozwijającą się grupę 👉🏻 FB