Zamieszczam tutaj krótki przegląd krótkofalówek, najpopularniejszych radiotelefonów marki Midland,
a należą do nich:

Midland G9PRO

Bardzo dobry radiotelefon. Posiada nasłuch 2 kanałów, możliwość dublowania kanałów (16+16), czyli np można mieć kanał 1 i kanał 1 z tonem. Tonów ma do wyboru 38 CTCSS i 104 DCS, jest odporny na zachlapania i ma parę fajnych dodatków jak wywoływanie innych G9PRO, czy ustawianie mocy nadawania 0.1W/0.5W. Zasilany z aku lub bat.

Midland XT70

To również dobry model MIdlanda, sprzedawany w parach. Ma 24 kanały ustawione fabrycznie 8+16 z tonami, których do wyboru jest 38 CTCSS i 83 DCS. Zasilany z aku lub bat, a dodatkowo aku można ładować przez USB, czyli nie trzeba używać podstawki. Również ma regulowaną moc nadawania 0.1W/0.5W.
Aktualnie wszedł do oferty nowszy model z „pro” na końcu, ale ja bym się nie zamienił.

Midland G13

To wszystko mający radiotelefon PMR od Midlanda. Jedyne czego niestety nie ma, to ładowania USB, pełnej wodoodporności, możliwości programowania własnych nazw kanałów jak model G18, a także czytelnego ekranu jak w G9PRO.
Poza tym ma wszystko na wypasie.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.midlandeurope.com i zostały zaczerpnięte do opisu na prawie cytatu.

Producent ma wiele modeli w ofercie, o różnym stopniu wyposażenia w dodatkowe opcje. O innych radiotelefonach PMR 446 MHz marki Midland można poczytać na stronie producenta – TUTAJ. Ja z modeli Midlanda na początek polecam model XT30 PRO – to nowy model, funkcjonalny mniej więcej jak Motorola T62.

Pytania? Zapraszam na rozwijającą się grupę 👉🏻 FB