Zamieszczam tutaj krótki przegląd krótkofalówek, najpopularniejszych radiotelefonów marki Motorola,
a należą do nich:

Motorola Talkabout T82 Extreme ⬅️
To chyba najczęściej wymieniana krótkofalówka PMR na różnych grupach. Ma nowoczesny kompaktowy design i wyświetlacz schowany pod obudowę.
Poza tym posiada wszystko co powinien mieć taki radiotelefon: 16 kanałów, 121 tony prawdopodobnie DCS (nie wiem czemu Motorola nazywa je oficjalnie kodami prywatności, bo nie są ani kodami, ani też nie dają prywatności). nasłuch dwóch kanałów, vox i inne. PMRka ta ma stosunkowo długa antenę, a w związku z tym może mieć całkiem duży zasięg. Jest odporna na zachlapanie.
Inne popularne modele Motoroli to:

Motorola Talkabout T92 H2O
To model popularny wśród fanów wody, ponieważ jest wodoodporna i unosi się na wodzie. Ma podobne funkcje jak t82, plus dodatkowe związane z wodą.

Motorola Talkabout T62
To model ze średniej półki. Posiada funkcje podobne do modeli wyższych, ale bez dodatków typu alarmy, nie jest też odporny na wodę.

Motorola Talkabout T42 ⬅️
To model budżetowy, ma 16 kanałów, ale nie ma tonów i innych fajnych dodatków, które mają modele droższe Motoroli. Zaleta to niska cena, łatwość obsługi i rozmiar (malutka). Ja kupiłem komplet za 109 zł na Amazonie (dystrybucja z Krakowa). Wygląda lepiej niż na zdjęciu. Działa bardzo dobrze, na 3xAAA. Dla dziecka ideolo.
Z Czeską Tubą odbiór i nadawanie poprawia się w jakimś stopniu. Napisałem „jakimś” ponieważ na mierniku promieniowania jest 1,5x lepiej, ale w terenie z praktyki wiadomo, że jest lepiej, ale o ile lepiej, to trudno powiedzieć.
Zobacz wpis o tym walkie talkie, oraz video na kanale YT.
Zdjęcia pochodzą z broszurki PDF i zostały zaczerpnięte do opisu na prawie cytatu.
O pozostałych radiotelefonach PMR 446 MHz marki Motorola można poczytać na stronie producenta – TUTAJ.
Warto zauważyć ciekawą tendencję czytając instrukcje od poprzednich modeli radiotelefonów PMR446 Motorola – mianowicie mimo, że poprzednie radiotelefony miały tylko 8 kanałów, to były bardziej funkcjonalne i oferowały połączenia grupowe lub indywidualne (właściwie to chodziło bardziej o wywoływania połączenia sygnałem dla danej grupy lub indywidualnie, ponieważ nie miały możliwości szyfrowania). Była to jednak przydatna funkcja jeśli ktoś wykorzystywał radiotelefon PMR446 np. w grach drużynowych.
Pytania? Zapraszam na rozwijającą się grupę 👉🏻 FB