Zamieszczam tutaj krótki przegląd krótkofalówek, najpopularniejszych radiotelefonów marki Motorola,
a należą do nich:

Motorola Talkabout T82 Extreme

To chyba najczęściej wymieniana krótkofalówka PMR na różnych grupach. Ma nowoczesny kompaktowy design i wyświetlacz schowany pod obudowę.
Poza tym posiada wszystko co powinien mieć taki radiotelefon: 16 kanałów, 121 tony prawdopodobnie DCS (nie wiem czemu Motorola nazywa je oficjalnie kodami prywatności, bo nie są ani kodami, ani też nie dają prywatności). nasłuch dwóch kanałów, vox i inne. PMRka ta ma stosunkowo długa antenę, a w związku z tym może mieć całkiem duży zasięg. Jest odporna na zachlapanie.

Inne popularne modele Motoroli to:

Motorola Talkabout T92 H2O

To model popularny wśród fanów wody, ponieważ jest wodoodporna i unosi się na wodzie. Ma podobne funkcje jak t82, plus dodatkowe związane z wodą.

Motorola Talkabout T62

To model ze średniej półki. Posiada funkcje podobne do modeli wyższych, ale bez dodatków typu alarmy, nie jest też odporny na wodę.

Motorola Talkabout T42

To model budżetowy, ma 16 kanałów, ale nie ma tonów i innych fajnych dodatków, które mają modele droższe Motoroli. Zaleta to niska cena, łatwość obsługi i rozmiar (malutka). Ja kupiłem komplet za 109 zł na Amazonie (dystrybucja z Krakowa). Wygląda lepiej niż na zdjęciu. Działa bardzo dobrze, na 3xAAA. Dla dziecka ideolo.
Z Czeską Tubą odbiór i nadawanie poprawia się w jakimś stopniu. Napisałem „jakimś” ponieważ na mierniku promieniowania jest 1,5x lepiej, ale w terenie z praktyki wiadomo, że jest lepiej, ale o ile lepiej, to trudno powiedzieć.

Zdjęcia pochodzą z broszurki PDF i zostały zaczerpnięte do opisu na prawie cytatu.

O pozostałych radiotelefonach PMR 446 MHz marki Motorola można poczytać na stronie producenta – TUTAJ.

Pytania? Zapraszam na rozwijającą się grupę 👉🏻 FB