Czy walkie talkie nadaje się jako zabawka dla dzieci?

Oczywiście! Krótkofalówka znana też jako walkie talkie, świetnie sprawdza się jako zabawka dla dzieci.

To urządzenie, które prócz walorów poznawczych, jako radiotelefon do rozmawiania na odległość, świetnie sprawdza się jako wspomaganie zabaw podwórkowych. Dzieci mogą bawić się w chowanego, podchody, w detektywa lub też wymyślać inne zabawy z wykorzystaniem walkie talkie.
Prócz powyższych, walkie talkie to krótkofalówka, za pomocą której można zawołać dziecko na obiad 🙂
Posiadanie przez dziecko krótkofalówki zwiększa też nieco jego bezpieczeństwo, bo zawsze może wezwać rodzica.

Które walkie-talkie nadaje się dla dzieci?

Właściwe to każde może być dobrą zabawką, ale producenci posiadają w ofertach specjalne modele walkie talkie dla dzieci.
Poniżej zamieszczam przykładowe zestawienie krótkofalówek dla dzieci, od dwóch producentów.

Motorola t42

Motorola Talkabout T42

Ten podstawowy model wakie talkie uznanej marki. Walkie talkie to występuje w różnych kolorach i ma 16 kanałów. Zaleta to niska cena, łatwość obsługi i rozmiar (malutka) oraz polski dystrybutor.
Ta dobra dla dzieci krótkofalówka ma blokadę klawiatury, która uniemożliwia przypadkową zmianę kanału. Wygląda lepiej niż na zdjęciu. Działa bardzo dobrze, na 3xAAA. Nie posiada tonów STCSS/DCS.

Midland XT5

Midland TX5

To model wakie talkie marki Midland. Walkie talkie to występuje 4 kolorach i ma 8 kanałów, a także 38 tonów CTCSS/DCS. Zaleta to wielkość, łatwość obsługi dobra instrukcja i rozmiar (128mm) oraz przedstawiciel w PL.
Ta krótkofalówka dla dzieci ma blokadę klawiatury, która uniemożliwia przypadkową zmianę kanału. Działa bardzo dobrze, na 4xAAA. Sprzedawana w blistrze po 2 lub 4 szt (niebieski, czerwony, żółty, zielony).

Zdjęcia pochodzą ze stron producentów i zostały zaczerpnięte do opisu na prawie cytatu.

Prócz wyżej wymienionych walkie talkie dla dzieci, w znanych serwisach sprzedażowych można kupić podobne krótkofalówki innych producentów np. Retevis czy Baofeng (również klony). Ceny wahają się od 100zł za parę.

Jaki jest zasięg walkie talkie dla dzieci?

Zasięg walkie talkie dla dzieci wynosi ok. 2km w otwartym terenie, ale nie jest zasadniczo istotny, ponieważ dzieci bawią się ze sobą w małych odległościach. Istotnym czynnikiem decydującym o zakupie, jest tutaj cena, wytrzymałość, zasilanie.

Jeśli masz pytania i szukasz grupy, to zajrzyj na 👉🏻 FB.